Украинские пивовары возмущены невежеством отдельных депутатов Верховной Рады

ПИВО

Украинская отраслевая компания по производству пива, безалкогольных напитков и минеральных вод ЧАО «Укрпиво», представляя интересы украинских пивоваров, выразила возмущение  невежеством отдельных депутатов Верховной Рады Украины, которые выступили авторами законопроекта направленного против пивной отрасли.

Публикуется на языке оригинала

 

Українські пивовари обурені невіглаством окремих депутатів Верховної Ради

 

Днями у Верховній Раді було зареєстровано черговий законопроект, спрямований проти української пивної галузі. Як і низка попередніх анти-пивних ініціатив, цей законопроект ґрунтується на безпідставних звинуваченнях, а почасти і на відвертій нісенітниці, що поширюється в інформаційному просторі стосовно пива. Українські пивовари закликають народних обранців більш відповідально ставитися до інформації, котру вони використовують у законотворчості, залучати лише перевірені джерела інформації і уникати безглуздих «міфів».

 

Законопроект №4925 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запобігання поширенню пивного алкоголізму)» було зареєстровано 21 травня 2014 народним депутатом Кальцевим (фракція Партії Регіонів). Варто зауважити, що законопроект із ідентичною назвою та аргументацією вже реєструвався у Верховній Раді минулого скликання: №11323 від 12.10.2012, автор: депутат Климець, засновник горілчаного концерну «Олімп».

Зважаючи на занепокоєння, що його час од часу висловлюють вітчизняні політики щодо начебто поширення в країні «пивного алкоголізму», галузева компанія «Укрпиво» звернулася із офіційним запитом до Міністерства Охорони Здоров’я України, в якому попросила надати статистику захворюваності на «пивний алкоголізм» в Україні за останні роки.

Офіційна відповідь МОЗ (№ МС-01/228 від 31.03.2014) засвідчила, що такої статистики не існує, позаяк не існує і такої хвороби, як «пивний алкоголізм». Зокрема, у своєму листі  Міністерства Охорони Здоров’я зазначає: «Діагнозу ‘Пивний алкоголізм’ не існує, натомість у медичній статистиці використовується діагноз ‘Розлади психіки та поведінки внаслідок уживання алкоголю (хронічний алкоголізм і алкогольні психози)’ без визначення, внаслідок споживання якого напою вони виникли».

Відтак, будь-яке використання терміну «пивний алкоголізм» є маніпулятивним, що свідомо чи несвідомо дискримінує українську пивоварну галузь та пиво як напій із тисячолітньою історією.

Більше того, будь-які твердження про надмірне споживання в Україні саме пива є не просто помилковими — вони свідомо чи несвідомо викривляють реальну картину з точністю до навпаки. За даними провідної міжнародної дослідницької компанії Canadean, за рівнем споживанням пива на душу населення Україна знаходиться на 25-му місці серед країн Європи.  Зокрема, у споживанні пива Україну випереджають, серед інших, такі країни як Польща, Словенія, Угорщина, Іспанія, Румунія, Ісландія, Болгарія, Фінляндія, Прибалтійські країни та навіть Росія.

Водночас, за рівнем споживання горілки на душу населення Україна перебуває на третьому місці в світі (!), і поступається лише таким країнам, як Білорусь та Росія, що знаходяться, відповідно, на другому та першому місцях (дані The Economist).

Так само абсолютно не відповідає дійсності і твердження про начебто дешевизну та доступність пива в Україні. За даними дослідницької компанії Euromonitor, для того, щоб заробити на один літр пива, працівникові з середньою зарплатою в Україні потрібно працювати 48 хвилин. Це є найбільший показник серед усіх країн Європи. Приміром, для Болгарії цей показник складає 34 хв., для Росії 32 хв., для Білорусі 28 хв., для країн Прибалтики 20 хв., а для Польщі 14 хв. Інакше кажучи, у перерахунку на середню зарплатню по країні, в Україні наразі є найдорожче пиво в Європі.

Крім того, у Пояснювальній записці до законопроекту містяться деякі «факти», які навряд чи доречні у серйозній законотворчій документації сучасного Європейського парламенту. Як от наприклад: «Згідно висновків міжнародних експертів, шкідливість пива для людського організму очевидна: загибель клітин головного мозку, які, відмираючи, виводяться з організму із сечею, порушення функцій спинного мозку, цироз печінки, гепатит, панкреатит, гастрит, ураження зорового й слухового аналізаторів, імпотенція.» Будь-які посилання на джерело цих тверджень, чи на згаданих «експертів», у документі відсутні.

Від імені українських пивоварів, галузева компанія «Укрпиво» закликає народних депутатів та політиків більш відповідально підходити до інформації, що вони її використовують у своїй законотворчій діяльності.

Евгения Потоцкая

Евгения Потоцкая