Производители пива прокомментировали последствия тройного повышения акцизов

Пиво в мире ПИВО

Наслідком потрійного підвищення акцизів на пиво стане занепад галузі — виробники

Наслідком потрійного підвищення акцизів на пиво стане падіння галузі, — про це в інтерв’ю агентству УНІАН заявив виконавчий директор асоціації «Укрпиво» Ігор Товкач, коментуючи можливе підвищення акцизного збору на пиво, яке пропонується впровадити вже найближчим часом.

Якщо зміниться статус пива і напій вважатиметься алкогольним, то звідси братиме початок і купа проблем для виробників та реалізаторів напою. Зокрема, торговельники повинні будуть отримати ліцензії на продаж пива, напій зникне з кіосків (оскільки їх розміри не відповідають ліцензійним вимогам). До того ж, на пивних пляшках має з’явитись акцизна марка…

Здавалось би нічого страшного, але технологічно, без суттєвого (до 50%) обмеження виробничих потужностей це зробити не можливо.

Абсолютно не логічним видаються кроки із введення певних додаткових заборон та обмежень, які нищитимуть абсолютно прозору галузь з точки зору контролю державою виробництва і обігу її продукції.

У підсумку втратять всі. По перше, новація прямо позначиться на споживачах: вони платитимуть у середньому на три гривні дорожче за літр пива. По друге – падіння попиту призведе до скорочення кількості працівників на пивоварних підприємствах, сільському господарстві, промисловості, транспортуванні та реалізації пива.

Загалом, при прогнозованому падінні продажів на рівні 25%, скороченню підлягатимуть близько 10 000 працівників ще у поточному році. Якщо припустити, що підприємства працюватимуть у таких умовах до кінця року, то додаткові надходження до бюджету становитимуть тільки приблизно 800 млн гривень.

Економічні прогнози на 2014 рік робити не має сенсу, адже не зрозуміло, хто з гравців залишиться на ринку. Так, Карлсберг і АВ ІнБев оголосили про можливе закриття окремих виробничих площадок, як відбулося в Росії, «Оболонь» — про можливу перелокацію частини виробництва за кордон. І по третє, саме головне – наслідком руйнації галузі не стануть позитивні зміни у протидії алкоголізації населення. Навпаки, саме за показником вживання міцного алкоголю на душу населення Україна посідає передові місця у всесвітніх рейтингах кількості вжитого спиртного населенням. Як та ж сама Росія, яку намагаються наслідувати автори ініціатив із дискримінації пива, відзначає Товкач.

 

Валерия Вершилова

Добавить комментарий