Пиво оставили вне закона

ПИВО

14 июля 2015 года со второй попытки был принят в первом чтении Проект закона о внесении изменений в некоторые законы Украины по регулированию производства и оборота пива № 2971-д

Выдержки из стенограммы обсуждения з/п 2971, 2971-1 и 2971-д

 

 

Шановні колеги! На ваш розгляд вноситься проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива. У нас є, шановні колеги, 2971, 2971-1, 2971-д. Доповідає заступник. Один урядовий – 2971. Доповідає заступник міністра фінансів Макеєва.

Потім народний депутат Олена Кондратюк. І співдоповідь голови Комітету податкової та митної політики Ніни Петрівни Южаніної. Є пропозиція розглянути всі ці законопроекти за скороченою процедурою. Три законопроекти, які є альтернативними.

Прошу голосувати. Прошу підтримати. За скороченою процедурою, прошу підтримати.

 

13:02:18

За-160

160, рішення прийнято.

Будь ласка. Заступник міністра фінансів Макеєва Олена Леонідівна.

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної ради України ПАРУБІЙ А.В.

 

 


ГОЛОВУЮЧИЙ. Ви можете говорити? Будь ласка.

 

 

 

 

 

 

МАКЕЄВА О.Л.

Доброго дня, шановні народні депутати! Вашій увазі пропонується законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива (реєстраційний номер 2971). Необхідність його прийняття обумовлена тим, що 1 липня 2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв. Таким чином, на пиво розповсюджуються всі обмеження, які діють для алкогольних напоїв.

Проектом пропонується зняти зайве регулювання, зважаючи на відмінності цих двох видів напоїв. Проект закону передбачає скасування для пивоварної галузі атестації виробництва, сертифікації і підтвердження відповідності продукції, ліцензування виробництва, регулювання Кабінетом Міністрів України мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін, державне регулювання нормування втрат при виробництві, внесення міць зберігання продукції до єдиного державного реєстру, єдиних із алкогольними напоями вимог до маркування продукції, а також  уточнення поняття «спонсорство».

Проте залишаються зміни, залишаються норми, що забезпечують надходження до бюджету. А саме: ліцензування оптової торгівлі – 500 тисяч гривень на рік та роздрібної торгівлі – 8 тисяч гривень за кожний касовий апарат на рік. Надходження від ліцензування за півроку 2015 складуть 69 мільйонів гривень.

Прийняття даного законопроекту  створить умови для дерегуляції пивоварної галузі та покращення інвестиційного клімату в країні. Не матиме негативний вплив на здоров’я населення, оскільки обмеження щодо споживання та продажу пива залишається без змін. Прошу підтримати.

 

 

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

2971 за скороченою процедурою. Будь ласка, 2971-1. Олена Костянтинівна, будь ласка. Доповідаємо, потім будемо обговорювати.

 

 

 

 

 

13:04:53

КОНДРАТЮК О.К.

Шановний Голово, шановні народні депутати! Наш законопроект не цілком альтернативний. Ми підтримуємо уряд у його ініціативах щодо виправлення його ж помилок і виступаємо за спрощення життя підприємців-виробників. Тому закликаємо усіх, хто мав намір підтримувати ці пропозиції уряду, голосувати за наш законопроект.

Водночас, підтримуючи пропозиції галузі і уряду, ми пропонуємо народним депутатам також почути суспільство і громадян, які часто-густо оточені продажем пива та алкоголю, навіть у хлібних магазинах. І проголосувати не тільки за спрощення дозволів для виробників, але рішуче заборонити на кінець: продаж пива, крім безалкогольних, алкогольних і слабоалкогольних напоїв на території автозаправних станцій, а також на відстані менше ніж 100 метрів від загальноосвітніх закладів, у торговельних приміщеннях з площею менше 20 квадратних метрів.

Ми пропонуємо прямо заборонити нічний з 22 години вечора до 7 години ранку продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин, крім як на розлив для споживання у місті, тобто у ресторанах, кафе, барах та інших закладах, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування. Це крок заборона продажу пива і слабоалкогольних виробів, а також в день біля шкіл давно треба було зробити. Давайте зробимо його сьогодні.

Водночас, законопроект також гармонізує українське законодавство в галузі медіа з європейською практикою реклами та спонсорства пива. Зважаючи на те, що чинна для України Європейська конвенція про транскордонне телебачення містить м’якіші застереження щодо реклами алкогольних напоїв, а багато країн ЄС передбачають … щодо умов рекламування легкого алкоголю порівняно з іншими міцними алкогольними напоями пропонується в частині реклами та спонсорства на телебачення і радіо поширити на пиво лише ті діючі на сьогодні обмеження, щоб…

 

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.Б.ГРОЙСМАН

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте.

 

 

 

 

 

 

 

КОНДРАТЮК О.К.

Що прямо випливає з вимог статті 15 Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

З огляду на сказане вище, пропонуємо встановити заборону на розповсюдження реклами для проведення розважальних заходів, конкурсів, лотерей, розіграшів призів. Ми також забороняємо рекламу пива засобами зовнішньої та внутрішньої реклами. Дякую. Прошу підтримати.

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Ніна Петрівна Южаніна.

 

 

 

 

 

13:07:41

ЮЖАНІНА Н.П.

Шановний пане Голово, шановні колеги, дозвольте донести позицію Комітету з питань податкової та митної політики щодо урядового проекту закону (реєстраційний номер 2971) та альтернативного до нього проекту про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива, удосконалення окремих положень щодо продажу пива та інших алкогольних напоїв за номером 2971-1 поданого групою народних депутатів України та доопрацьованого у комітеті відповідно до частини другої статті 110 Регламенту Верховної Ради України проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива.

Не буду повторювати основу закладену в цих законопроектах лише, враховуючи положення частини другої статті 110 Регламенту Верховної Ради на базі законопроектів 2971 та 2971-1 у комітеті було підготовлено доопрацьовану редакцію проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива, яку ми внесли на розгляд Верховної Ради України – 2971-д.

Стисло про зміст законопроекту. Регуляторні питання в ньому залишаються повністю із урядового Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Ми, підтверджуючи раніше прийняте рішення від 3 червня, пропонуємо залишити в такій же редакції. А редакцію змін до Закону України «Про рекламу» за номером 2971-1, який розроблено групою народних депутатів членів фахового Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, врахувати в частині Закону про рекламу. Загалом доопрацьований законопроект не відміняє ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пивом та обов’язкову наявність контрольно-касових апаратів. Проект не виключає пиво із алкогольних…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, не обмежуйте виступ.

 

 

 

 

 

 

ЮЖАНІНА Н.П.

Проект не виключає пиво із алкогольних напоїв та не скасовує існуючі обмеження щодо споживання та продажу пива. Це щодо інформації окремих депутатів. Законопроект практично має технічний характер та спрямований на виправлення недоробок грудневої податкової реформи. Неприйняття цього законопроекту може призвести до зупинки виробництва та продажу пива, що, окрім негативних наслідків, і призведе до суттєвих втрат бюджетних надходжень.

За цей час, поки ми розглядали ці законопроекти, в комітет надійшла величезна кількість звернень від мініпивоварень, їх 160 таких виробництв в нас в Україні, у яких виробництво сягає 200 гектолітрів на місяць. Тому я, порадившись із членами Комітету з питань податкової та митної політики, пропоную під стенограму запропонований законопроект номер 2971-д доповнити абзацом такого змісту: «Частину п’яту доповнити новим абзацом п’ятим такого  змісту: «Річну   плату за ліцензії  на право оптової торгівлі для малих виробників пива, обсяг власного виробництва та продажу яких не перевищує  3 тисячі гектолітрів на рік, установити в розмірі 30 тисяч гривень.» —  це про те, що ми говоримо, що цих пивоварень  300 тисяч гривень, це всього отриманий дохід за рік, тому 500 тисяч гривень ліцензію він ніяк не може сплатити на виробництво.  Прошу врахувати зараз, що ми маємо все-таки зберегти ці 160 маленьких пивоварень і   2 тисячі робочих місць працівників, які працюють на них.

Тому прошу, з врахуванням сказаного, рекомендувати Верховній Раді України  внесений комітетом відповідно до частини другої  статті 110 Регламенту Верховної Ради  України, доопрацьований проект Закону  України «Про внесення змін до деяких законів  України щодо регулювання виробництва та обігу пива»,  з урахуванням  доданого під  стенограму абзацу,    прийняти за основу та в цілому як Закон  України. Прошу підтримати позицію комітету. Крім того, просимо доручити    комітету спільно з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради  України провести техніко-юридичне опрацювання  прийнятого нами закону.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Ніна Петрівна. Будь ласка, запишіться  два – «за», два – «проти» . Шинькович Андрій, «Блок Петра Порошенка».

 

 

 

 

 

 

13:13:03

ШИНЬКОВИЧ А.В.

Шановний пане Голово,  шановні колеги, є пропозиція   прискорити прийняття рішення, адже ну фактично  ціла галузь чекає від нас рішучого кроку. І пропоную  2971-д прийняти за основу,  і в цілому. Дякую.

 

 

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Будь ласка, Вікторія Войціцька,  «Самопоміч».  Тетяна Острікова,  «Самопоміч».

 

 

 

 

 

 

13:13:26

ВОЙЦІЦЬКА В.М.

Прошу передати слово  Остріковій Тетяні. Дякую.

 

 

 

 

 

 

 

13:13:32


ОСТРІКОВА Т.Г.

Шановні колеги, фракція  «Самопоміч» підтримує і урядовий законопроект, і доопрацьований комітетом законопроект в частині дерегуляції, ми завжди виступаємо за дерегуляцію, і дебюрократизацію  всіх процесів. Тому в цій частині в нас застережень немає. Єдине що, ми повинні подумати, дійсно, про тих малих пивоварів, які не здатні заплатити 500 тисяч гривень за ліцензію на оптову торгівлю.

Окрім того, в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (стаття 105) зазначено, що будь-яка плата за ліцензування має бути обґрунтованою та пропорційною вартості зазначених процедур ліцензування. Тому встановлення фіскального навантаження в сфері торгівлі пивом через вартість ліцензії на право провадження відповідної діяльності спотворює конкуренцію на користь великих компаній і монополізації ринку. Тому ми повинні цю ситуацію виправити і беззастережно прийняти ту поправку, яку озвучила голова комітету: щодо вартості ліцензії 30 тисяч гривень для малих пивоварів.

Але фракція «Самопоміч» висловлює застереження щодо внесення будь-яких змін до Закону «Про рекламу». Ми повинні в першу чергу подумати про здоров’я нашої нації і про те, що лобісти протягують в цей закон, в Закон «Про рекламу», такі види діяльності, як, наприклад, розповсюдження товарів, які пов’язані з реалізацією пива в місцях продажу, споживанням пива та спонсоруванням з використанням знаків для товарів і послуг. Що це означає? Що будуть масово розповсюджуватися разом з пивом чашки, флешки, зонтики, марковані відповідною продукцією. Ми просимо виключити всі ці зміни з законопроекту, і в такому разі готові його повністю підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Олександра Володимирівна Кужель.

 

 

 

 

 

13:15:20

КУЖЕЛЬ О.В.

Шановні колеги, ми є з вами сьогодні свідками того, як погано підготовлений урядом законопроект сьогодні викликав таку ситуацію в одній з галузей. Непродумана. Звідки взяли цифри? Необгрунтована, не порахували.

І тому, на жаль, навіть в прийнятому законопроекті, який треба голосувати, щоб хоча б підтримати тих, які сьогодні працюють на бюджет України, у нас залишається з вами введення оптової ліцензії для продажу пива 500 тисяч. Я розумію, для великих супермаркетів це серйозна проблема, а для невеликого містечка це буде дуже дорого. Введення акцизної марки. Я не знаю жодної країни Європи, в якій би була марка акцизна на пиві.

Але ми повністю підтримуємо розуміння контролю реклами. Наша фракція в цьому питанні підтримує «Самопоміч». Тільки в питаннях   спонсорської допомоги.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, народний депутат Корчинська. Радикальна партія.

 

 

 

 

 

13:16:30

КОРЧИНСЬКА О.А.

Оксана Корчинська, фракція Радикальної партії Олега ляшка.

Наша фракція не підтримує жоден із законопроектів  позаяк це лобістські законопроекти, життя наших дітей дорожчі. Ніж будь-який прибуток пивних компаній.

Нагадую шановним колегам, що наш, по світові статистиці у нас є дитячий алкоголізм, діти від 11 до 15 років у нас зараз на другому місці після Чехії Україна. У нас фактично на першому місці вже дитячий алкоголізм віком від 5 років. Я вас прошу не зрадити здоров’я дітей, здоров’я нації важливіше, ніж прибутки пивних компаній.

Ми не підтримуємо ці законопроекти, ми утримаємось і просимо колег нас підтримати.

Ще раз наголошую, здоров’я дітей і здоров’я нації важливіше будь-яких прибутків.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги.

Хвилину Михайло Головко, потім Олег Березюк, потім Ольга Червакова.

Ще, слухайте, стільки виступаючих.

Одну хвилину, будь ласка, хвилину.

 

 

 

13:17:53

ГОЛОВКО М.Й.

Михайло Головко, Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Шановні народні депутати, я також говорю від імені міжфракційного об’єднання за тверезе майбутнє депутатів, які тут є в залі, які все ж таки дбають і думають про здоров’я нашої нації.

Я не буду повторюватися, те, що ми сьогодні займаємо ганебні перші місця по вживанню алкоголю на душу населення і те, що підлітковий алкоголізм практично лідирує в нашій країні серед всіх країн світу, це є ганьба.

Наше завдання, як народних обранців, врешті-решт подумати і про захист здоров’я нашого суспільства, тому що якщо ми будемо знищувати нашу націю, а якраз алкоголь її і знищує, це призведе до деградації і вимирання. Ми повинні думати не тільки про заробіток пивних компаній, а все ж таки про якесь майбутнє нашої молоді.

Тому я би хотів сказати, що в цьому законі проекти всіх трьох є основна загроза. Ми з тих законопроектів викидаємо пиво як алкоголь і тепер воно буде доступне, його можуть продавати і розливати де завгодно, на вулиці можна розпивати, в громадському транспорті, в парках, інших громадських місцях. На відміну від міцних алкоголів, яким це заборонено. А пивом таким чином підсовують якраз для молоді доступністю і легкістю його вживання. І тому це є велика …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 20 секунд, завершуйте.

 

 

 

 

 

 

ГОЛОВКО М.Й.

Товариство, я хотів сказати: ви повинні все ж таки на шальку терезів важливіше ставити здоров’я нації чи бізнес пивоварних компаній. Адже ви пам’ятайте, що 1 гривня із заробітку алкоголю несе збиток економіці держави не менше 50 гривень. А ці йдуть кошти потім на лікування хворих, це і ДТП у стані алкогольного сп’яніння.

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, Олег Березюк, фракція «Самопоміч».

 

 

 

 

 

 

 

13:19:39

БЕРЕЗЮК О.Р.

Вельмишановні панове депутати! Ми просимо розділити горох із капустою. Перша частина цього закону про дерегулятивну діяльність цієї галузі є абсолютно потрібною і правильною для економіки і для виробництва. Друга частина про рекламу є недосконалою.

Фракція «Самопоміч» пропонує розділити тих 2 частини. Цю першу – прийняти, а другу щодо реклами – пропрацювати, тому що ми не можемо повністю заборони рекламу. Треба мати цивілізовані форми реклами, цих процесів. Зараз в Україні є вони нецивілізовані. Ви всі бачите рекламу про «Козацьку раду». Хіба це достойно українського телебачення чи української честі?

Тому давайте, ми підтримуємо виробників і робочі місця, а рекламу перенесемо в окремий закон, який разом допрацюємо. Вона також потрібна. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Я прошу готуватися комітету висловити свою позицію. Будь ласка, народний депутат Шипко, потім Рибак.

 

 

 

 

 

 

13:20:44

ШИПКО А.Ф.

Шановні народні депутати! Сумна статистика: діти до 13 років, половина дітей нашої країни вже попробували пиво. Як дитячий лікар за фахом хочу сказати, що вперше це вражає нирки, серце, а найголовніше – вражає репродуктивну функцію наших дітей.

Шановні колеги, сумна статистика: наша країна займає 5-е місце в світі по вживанню алкоголю. На душу населення це 15,6 літрів. А стосовно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше 8 літрів вживання алкоголю веде до знищення нації. Подумайте. Подумайте, кожен народний депутат. Я, як народний депутат, як дитячий лікар за фахом і як батько трьох дітей виступаю категорично проти тих законів, які підтримують обіг алкогольної продукції, точніше слабоалкогольної продукції. Підтримайте, проти цих законопроектів. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Іван Рибак, «Блок Петра Порошенка». Потім Ольга Червакова. І завершальне, це буде голова комітету профільного Южаніна Ніна Петрівна.

 

 

 

 

 

13:21:52

РИБАК І.П.

Шановні колеги, ви знаєте ми зараз в залі всі так говоримо нібито ми не знаємо, що 32 заводи великих і середніх працювали, працюють і будуть працювати і не зменшиться на сьогоднішній день кількість пива. Сьогодні треба подякувати комітету, який якісно опрацював даний законопроект. І треба підтримати в редакції комітету даний законопроект. Шановні колеги, давайте підтримаємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Ольга Червакова.

Будь ласка, готуємося до голосування.

Виступайте.

 

 

 

 

13:22:30

ЧЕРВАКОВА О.В.

Добро дня, шановні колеги!

Я би хотіла дещо спростувати ті спекуляції які виникли в цій сесійній залі стосовно рекламної частини цього законопроекту.

Я тримаю в руках зараз листівку в якій міститься неправдива інформація. Наприклад, написано про те, що цим законом дозволяється спонсорство і ……. та реклама в місцях продажу. Це не правда. Законом чітко передбачено, що встановлюється заборона на поширення у рекламі інформації про проведення розважальних заходів, конкурсів, лотерей та розіграшів, призів, якщо умовою надання права участі в таких заходах є придбання або споживання алкогольних напоїв.

Крім того, в законі чітко передбачено, що 5 відсотків від обігу пивняки мають віддавати на соціальну рекламу в якій буде передбачено пояснення шкоди алкогольних напоїв.

Крім того, ці норми чітко прописані у відповідності до вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Тобто реклама і спонсор…

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

 

 

 

 

 

ЧЕРВАКОВА О.В. Реклама і спонсорство з обмеженнями. Це означає, що не можна, щоб реклама спонукала до споживання, не можна, щоб відомі люди рекламували ці відповідні напої, не можна, щоб оці всякі – там  лунали заклики: «Купи п’ять кришечок, збери ще»  чи ще щось, тощо.

Тому, шановні колеги, наші партнери по коаліції, я  дуже хочу вас попросити уважно прочитати цей закон, не куплятися на оці спекулятивні листівки і, будь ласка, проголосувати за це.

Тому що це і соціально-корисно буде, і це те, що треба зробити і в усій Європі, реклама пива дозволяється з тими  обмеженнями, які ми з нашими колегами передбачили в цьому законі. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, будь ласка, я зараз дам по хвилині від фракцій, щоб зрозуміти, яка позиція?

Будь ласка, Ніна Петрівна Южаніна, пропозиція?

Була пропозиція, голосувати за основу і в цілому. Тобто робити  відхилення від стандартної процедури, від двох депутатів.

 

 

13:24:53

ЮЖАНІНА Н.П.

2971-д  за основу і в цілому пропонується з правкою, яку я зачитала щодо малих пивоварень – за основу і в цілому без ніяких виключень з рекламою в тому варіанті, який  прописаний 2971-д.

Вам щойно Червакова пояснила, що ті обмеження  по спонсорству і рекламі, які ви вимагаєте, враховані. Але зовсім прибрати спонсорство як таке неможливо, на цьому зав’язана дуже велика діяльність і соціальний проект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, дивіться, щоб всім було зрозуміло.

Будь ласка, хвилина, завершуйте.

 

 

 

 

 

13:25:48

ЮЖАНІНА Н.П.

Дивіться, ви говорите про те, що можна дозволити  спонсорство? А як же спонсорство ліги чемпіонів по футболу?  Ви всі розумієте, що немає більш такого виробника, який би погодився на спонсорство таких заходів, як    виробники  пива. Це складена практика світова, в усій Європі таке відбувається. Ви дуже часто перегинаєте палку, директиви давайте запроваджувати скоріше ніж в Європі у нас в країні до чого ми доведемо?

У нас зовсім… З цим же пов’язано і надходження в бюджет!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я маю два офіційних застереження щодо голосування за основу і в цілому. Тому зараз я поставлю на голосування за пропозицією комітету проект Закону 2971-д за основу.  Я прошу всіх зайняти свої місця, підготуватися до голосування.

Колеги, мова йде, голосування за основу, не в цілому, за основу. Є багато протиріч в залі, і ми це відчуваємо. Тому, будь ласка, треба все уточнити, щоб це був якісний закон, а не якесь лобіське чудо.(Шум у залі)

Колеги, зайняли своє місця, будь ласка! 2971-д за основу, з пропозиціями комітету за основу. Прошу голосувати. За основу. За основу, будь ласка. За основу.

 

13:27:40

За-211

Колеги, 211.

Будь ласка, від фракцій по хвилині. Будь ласка, Олег Березюк, хвилина.

 

13:28:02

БЕРЕЗЮК О.Р.

Шановні колеги, є абсолютно робоча пропозиція: прийняти дерегуляційну частину, як прописано в законі уряду, з додатком Южаніної, а про рекламну частину відкласти, опрацювати. Воно не так є, як ви говорите. І тоді ми приймемо закон в користь промисловості. А тепер думати, як це буде в користь здоров’я нації, а не тільки думати про промисловість.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Романович, треба чітко визначати, які статті залишити, які виключити.

Будь ласка, фракція Радикальної партії. Олег Ляшко, хвилина.

 

 

 

 

 

13:28:45

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, Радикальна партія.

Шановні колеги депутати, 10 хвилин тому ви вимагали, щоб наша фракція перед вами вибачалась. А я пропоную тим, хто голосує за лобістські закону, вибачитися перед батьками, в яких діти алкоголіками стають у 10 років.

А я пропоную вам вибачитися перед пенсіонерами, в яких 15 відсотків пенсії забирають, у вас немає можливості цей закон розглянути, зато ви розглядаєте лобістські закони на підтримку пивоварень. Замість того, щоб розглядати соціальні закони, дати людям пенсію, дати можливість жінкам в 55 років виходити на пенсію, дати можливість знизити тарифи, то ви їх не розглядаєте, бо у вас на це немає часу, а щоб пролобіювати виробників пива, будь-ласка, півпарламенту півдня цим займається.

Володимир Борисович, мені соромно за вас і мені соромно за український парламент.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Валерійович, я ж не казав, що мені соромно іноді за вас. Мені за себе не соромно.

Будь ласка, прошу Ар’єв Володимир, «Блок Петра Порошенка».

 

 

 

 

13:30:11


АР’ЄВ В.І.

Шановні колеги, це дуже добре дбати про дітей, но перш за все про них мають дбати батьки і виховувати так, щоб вони не пили.

Але давайте ми залишимо красиві слова, які зараз лунали про, від так званих поборників моралі, трошки в стороні і подивимося на факти, які є.

Якщо ми сьогодні не приймаємо цей, цей законопроект  не стає законом, то що змінюється? Малі броварні, які варять переважно якісне пиво для дорослих і там контроль серйозний, вони залишаються сьогодні взагалі без права на існування, а ті, хто варять сурогат, будуть продавати так, як і продавали пиво. От вам і все.

Тому давайте підтримаємо середній бізнес, який був основою Майдану і основою для наших реформ, і не будемо вскачуватися в популізм.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Невідомо про те, що саме є лобізмом. Прийняття цього закону чи не прийняття. Я так розумію, з Володимира Ар’єва слів, що не прийняття цього закону є лобізмом, тому що пивоварні великі будуть варити пиво, а малі просто зникнуть.

Шановні колеги народні депутати, пропозиція Володимир Ар’єва повернутись до розгляду цього проекту закону, 2971-д. І далі будемо визначатися щодо прийняття рішення з цього приводу. Повернення 2971-д. Пропозиція Володимира Ар’єва. Колеги, готові голосувати за повернення?

Будь ласка, голосуємо за повернення 2971-д. За повернення. Прошу голосувати за повернення.

 

13:32:11

За-225

(Шум у залі)

1 депутат не проголосував із «Самопомочі», 1 – «Народний фронт», 2 депутати, 3 депутати – «Блок Петра Порошенка». Олег Мусій, за повернення?

Прошу, Олег Мусій, пропозиція… Слухайте, заспокойтесь, заспокойтесь. За повернення, пропозиція народного депутата Мусія. Прошу, за повернення. Готові голосувати за повернення? Будь ласка.

Щодо повернення розгляду цього питання. Я б на вашому місці голосував за повернення, прийняв би за основу, відправив би в комітет, – і працюйте там, розбирайтесь, що лобіське, що нелобіське.

Будь ласка, підготувались? Та не шуміть! Не шуміть. Отак гораздо краще. За повернення 2971-д. Останній раз, за повернення. За повернення. Будь ласка, визначайтесь. За повернення.

 

13:33:44

За-228

А тепер за основу, 2971-д. І відправляємо в комітет і там далі дебатуйте в прямому ефірі. І будемо визначати, хто кому лобіст.

2971-д за основу, крапка. Тільки за основу. І далі дебатуйте в прямому ефірі засідання комітетів і доказуйте, що до чого.

2971-д за основу. Прошу визначатися щодо голосування.

 

13:34:23

За-230

Друзі! Тепер направили в комітет. Тепер всі зберіться правильне прийміть рішення, щоби ті, хто роблять свою власну справу могли розвиватись не створюючи проблем для молоді.

Анастасия Слобода